Péče a nemoci

Manipulace

Chameleon jemenský není klasický mazlíček jako pes nebo kočka. Přestože si na lidskou ruku dokáže zvyknout, platí pravidlo, že čím méně jsme u něj v těsné blízkosti, tím lépe. Jestli ho chceme častěji vytahovat z klece, je dobré mít v místnosti něco, na co si může vylézt a odkud bude pozorovat okolí.

Výživa

Ve volné přírodě má chameleon přístup k potravě bohaté na vitamíny a minerální látky. To samé musí mít i v zajetí. Cvrčky, kteří tvoří základ jídelníčku, vždy posypeme, případně obalíme ve vitamínovém/minerálním prášku. Nedostatek cenných látek má za následek nejrůznější nemoci, deformace a trápení zvířete.

Za letních dnů chameleona necháme slunit na slunci. Mějme na paměti, že sklo nepropouští UV záření – buď necháme jednu stranu terária z pletiva, nebo zvíře umístíme jinam. Pozor ale na přehřátí.

Chování

Záladní barva zvířete je zelená. Stresovaný chameleon se nafoukne, začne otvírat tlamičku a změní barvu na tmavou. V tomto případě necháme zvíře napokoji.

Kde pořídit vše potřebné

Potřeby pro teraristiku a akvaristiku

V chovatelské stanici farma Python vám vyjdeme vstříc. Chovem a péči o nejrůznější druhy plazů se zabýváme dlouhé roky. Jsme vám k dispozici s radou a zajistíme vám jak zdravé zvíře, tak všechno chovné vybavení. kontaktujte nás nebo navštivte náš eshop.farmapython.cz.